logos

Очікування листопадового сплеску та нових проблем експорту української агропродукції

Традиційно близько 30% сипучих сільськогосподарських вантажів, що поставляються на експорт, відвантажується протягом 3 місяців – жовтня-грудня. У цей час значно зростає навантаження на експортні потужності. У сезоні, що завершився, саме в даний період була перевищена планка місячного показника в 5 млн. тонн перевалки сипких сільгоспвантажів (зернові, олійні культури, продукти переробки зерна, шроти). При цьому показник середньомісячного навантаження на експортну інфраструктуру має позитивну динаміку та збільшився до 4,55 млн. тонн у середньому на місяць у 2016/17 МР проти 4,04 млн. тонн у попередньому сезоні.

grafik001
Саме у жовтні-грудні виникає найбільша кількість проблем, пов'язаних із перевезеннями експортних партій, доставкою їх у порти та перевалкою.

Тому ІА «АПК-Інформ» проводить чергову конференцію «Експорт зерна з України – 2017» у листопаді, коли проблеми учасників експортного ринку, що загострилися, найбільш актуальні і вимагають нестандартних підходів у вирішенні.
Крім того, експортний сегмент зернового ринку України в поточному сезоні, мабуть, стане заручником жорсткої конкуренції на основних ринках збуту. Старт цього сезону вже виявив деяку негативну динаміку.
Ø Так, у липні-серпні 2017/18 МР Індонезія на 13% скоротила імпорт української пшениці, порівняно з аналогічним показником 2016/17 МР (378,9 тис. тонн, проти 437,0 тис. тонн), при тому що загальний імпорт цієї країни в поточному сезоні прогнозується експертами USDA на 3% вище за попередній (10,5 млн. тонн, проти 10,2 млн. тонн).

Ø Аналогічна ситуація спостерігається з поставками в Бангладеш, обсяги експорту куди в перші два місяці сезону скоротилися на 18% (329 тис. тонн, проти 402 тис. тонн), за очікуваного зростання імпорту на 17% (до 6,5 млн. тонн, проти 5 ,6 млн. тонн у 2016/17 МР).

Ø У сегменті ячменю на початку сезону спостерігається скорочення поставок на 24% на ключовий ринок Саудівської Аравії, при тому що обсяги імпорту залишаються відносно стабільними і становитимуть близько 10 млн. тонн цього сезону, проти 10,5 млн. тонн сезоном раніше.

Ø Також на 82% скоротилися постачання українського ячменю до Лівії, яка щорічно імпортує 1,3 – 1,4 млн. тонн цієї зернової.

У зв'язку із ситуацією, що склалася, на сьогоднішній день актуалізуються питання збереження позицій України на глобальному ринку та ефективного розвитку експортного сегменту в середньостроковій перспективі.

Для обговорення цих питань до участі у конференції запрошено вітчизняних та зарубіжних спікерів, які у своїх доповідях порушать питання глобального розвитку ринків, основних проблем при експорті, логістичних нюансів та юридичних аспектів, а також нових тенденцій в управлінні ціновими ризиками.
До конференції залишилось 15 робочих днів!

Встигніть зареєструватися!

Оргкомітет конференції

ІА «АПК-Інформ»:

+380 562 320795 (багатоканальний), +380 562 321595

Катерина Панасенко (доб. 113), event@apk-inform.com

Олена Чередниченко (доб. 200), chief_editor@apk-inform.com

Українська