До уваги вантажовідправників!

Опубліковано vertik
Категорія:

Хочу звернути увагу всіх вантажовідправників, які брали участь в торгах Прозоро у грудні 2023, з датою відправлення вагонів в січні-лютому 2024. 

          Приймаючи участь в аукціонах, нам здається, що ми повністю розуміємо вартість логістики вантажу в цих вагонах, які там купуємо. Ми розуміємо виграний розмір плати за користування і вантажну швидкість і вміємо користуватися розрахунковою програмою. Але це не так!

Наводжу приклад:
          В середині грудня 2023 року ми виграли маршрутний лот на 50 вагонів, з датою відправки в січні 2024.  Як переможець зазначеного аукціону, за сім діб після виграшу, ми здійснили проставлення електронної заявки на подачу вагонів-зерновозів під навантаження на станцію навантаження.. Після успішного навантаження, маршрут був відправлений на початку січня. 

При цьому, після оформлення зазначених накладних наша компанія дізналась, що Перевізник (НЕ МОНОПОЛІСТ)) при розрахунку плати за використання власного вагону Перевізника в процесі надання послуг з перевезення вантажів (у вантажному та порожньому рейсах) застосував Кпп – коефіцієнт порожнього пробігу, який встановлений (зафіксований) НЕ на момент за результатами проведення електронного аукціону у грудні 2023 р. (0,91), а на момент оформлення перевезення вантажу у січні 2024 р. (1,29). 

       

 В результаті збільшення вказаного КПП, у нас збільшилась розрахункова кількість діб користування вагонами з 8 розрахункових до 10 діб. Плата за користування вагоном, отримана на аукціоні складала 3100,00 грн без ПДВ. При збільшенні діб користування вагонами, наша планована вартість логістики маршрутної партії виросла на:

3100 * 2 додаткових дні *50 вагонів = 310 000,00 грн., без ПДВ/маршрут.

 
       

 Крім того, через зазначене вище застосування Перевізником коефіцієнта порожнього пробігу 1,29, відбувся перерахунок компенсації витрат на повернення власного порожнього вагона Перевізника, через що дані витрати збільшилися на 1 674,30 грн. (без ПДВ) за 1 вагон. На момент завершення електронних торгів (аукціону) сума даних витрат становила 4 178,00 грн. (без ПДВ), а на момент оформлення перевізних документів 5 852,30 грн. (без ПДВ). Відповідно, за маршрутний поїзд перебір грошових коштів складає:

1 674,30 грн. (без ПДВ) х 50 вагонів = 83 715,00 грн. (без ПДВ).                                                      

        Прошу, звернути увагу всіх учасників грудневих торгів, з датою відправлення в січні-лютому. Ви всі маєте подібні проблеми, може хтось це ще не помітив, а хтось може ще не відправив вагони, придбані у грудні.

       Будьте пильні і робіть свої висновки, як працювати з НЕ МОНОПОЛІСТОМ.

Українська