Три чверті затриманих РФ вагонів до Казахстану та Киргизії відправлено іншим маршрутом

Категорія:

Кількість затриманих на кордоні України з Росією вагонів, що прямували до Казахстану та Киргизії, станом на 9:00 1 серпня досягла 143, проте 106 з них (74,1%) відправлено за зміненим маршрутом. Про це повідомив український оперативний штаб реагування у понеділок увечері, передає Інтерфакс-Україна.

«33 перенаправлені на станцію прийому вантажу до перевезення, тобто повернуто відправнику вантажу, решта чотирьох залишаються на прикордонних станціях», — йдеться в інформації штабу.

Не прийняті російською стороною вагони на російсько-білоруському кордоні повернуто на мережу «Укрзалізниці».

"Станом на 9:00 1 серпня, за оперативною інформацією, отриманою від Державної фіскальної служби, за останню добу українські транспортні засоби не отримували відмови в оформленні для перетину кордону", - повідомляє також оперативний штаб.

Нагадаємо, Росія 1 січня ввела схему прийому транзитних залізничних та автомобільних вантажів з України до Казахстану лише через територію Білорусі. При цьому встановлено, що вагони та інші відсіки, де зберігаються вантажі, мають бути опломбовані, у тому числі із застосуванням датчиків супутникової системи ГЛОНАСС.

1 липня поширена дія такої схеми також на вантажі, що прямують до Киргизії. Крім того, введено заборону на автомобільні та залізничні перевезення товарів, щодо яких у РФ застосовуються ставки ввізного мита, встановлені Єдиним митним тарифом ЄАЕС, відмінні від нуля, та товарів, включених до переліку сільгосппродукції, сировини та продовольства, затверджений урядом РФ.

Згідно з документом, уряд РФ у разі звернення до нього урядів Казахстану або Киргизії вправі дозволити автомобільні та залізничні перевезення окремих вищезгаданих товарів за умови дотримання порядку здійснення таких перевезень.

Українська